2013’te Sokak Giyim Tarzı ve Modası

2013’te Sokak Giyim Tarzı ve Modası

Her kadının arzusudur güzel giyinmek, gardırobumuzun başında hangi parçayı hangisiyle kombinlesek sorusuyla saatlerimizi harcarız. Neyse ki her ihtiyaç duyduğumuzda başvurabileceğimiz moda siteleri mevcut. Ancak yine de giyim bireysel yaratıcılık meselesi, bu nedenle de giyim konusunda ufku en fazla genişleten kaynak, kişisel blog’lar. Biz de farklı tarzlarda bireysel yaratıcılığın izini sürmek istedik ve Türkiye’den blogger’ların ‘ne giyim’ köşelerine göz attık. İşte dört farklı blogger’dan dört farklı stil ipuçları:

1. Bahar Akşamı Daveti

Neye ihtiyacınız var: Dantelli siyah elbise, vintage kırmızı ceket ve asimetrik kesimli yüksek topuklular.

Fotoğraftan çıkmışçasına canlı duran kırmızı ceket ve aynı tonlardaki rujun uyumu, Gizem Akkan’ın tarzının ilk göze çarpan özelliği. Dantelli elbisenin kolsuz ve sırt detaylı olduğunu söyleyelim, merak edenler, siteyi ziyaret ederek elbiseyi daha yakından inceleyebilirler. Elbisenin ceketten kısa olmasına ve ceketin altına saklanmasına dikkat! Siyah ince topuklular, Gizem’in zarafetini tamamlamış. Gizem tercih etmemiş olsa da, bu tarzın bir el çantası ile tamamlanacağını fark etmişsinizdir. Biz, kıyafet seçimi kadar Gizem’in saç rengini ve yüze yarım düşer halde toplanmış halini de çok beğendik. Gizem, güzel bir akşam yemeği ya da gece davetine katılmak için tepeden tırnağa nasıl hazır olunacağı konusunda güzel bir örnek olmuş.

2. Sade Şıklık

Neye ihtiyacınız var: Dar paça denim, renkli ceket, yüksek topuklular, geniş çerçeveli güneş gözlüğü ve sıcak bir gülümseme.

Zümra Çelik, hem spor hem de şık olmayı başarmış. Aksesuar seçiminde detaycı, renklerin birbirini bütünleyen uyumlu seçiminde ise titiz davranmış ve bu iç ısıtan sıcak görüntü ortaya çıkmış. Pantolon paçasını kıvırmadığınız takdirse bu kıyafet, sizi iş toplantısına dahi taşır. Yanı sıra, günlük kullanım için son derece rahat ve şık bir kombinasyon.

3. Beyazın Asaleti

Neye ihtiyacınız var: Beyaz etek, beyaz dantelli gömlek, renkli denim ceket, renkli bir clutch ve ince topuklular.

Beyaz, hem baharın hem de yazın müjdecisi. Dolaplarda yerini almaya başladığına göre yaz kapıda demektir. Küçük fotoğraflarda bazı detayları kaçırabilirsiniz, bu yüzden fotoğraflar altına eklediğimiz web sitelerini ziyaret etmenizi öneriyoruz. Serap Alp, bu kıyafetini Mercedes Benz Fashion Week moda haftası ziyaretlerinden birinde giymiş. Taşıdığı canlı renklerdeki parçalar ve beyazın uyumu ile hem bahar hem de yazı tüm canlılığıyla yansıtmış. Beyaz gömlek ve eteğindeki detaylar da onun kıyafet seçimindeki özenini göstermiş. Baharı yaşıyoruz, yaz ise kapıda, bu senenin canlı renklerini beyazla kombin etmek sizin için de iyi bir fikir olabilir.

4. Rengarenk Vintage Işıltısı

Neye ihtiyacınız var: Siyah belden kısa etek, renkli bir süeter, renkli kaban, beyaz gömlek, renkli çanta ve babet

Asıl ihtiyacınız olan biraz nostalji isteği, Sedef Özsoy, bu tarzıyla cici kızları hatırlatıyor. 70’lerden kalma gibi görünen bu tarzda sarı çanta ve süeteri çok uyumlu, yakadan bağladığı kurdele, hem eteğini hem de üzerindeki tüm siyahları tamamlamış. Pembe montu ve sarı uyumu ile bu sezonun gök kuşağı renklerine bürünmüş. Fotoğrafı büyüttüğünüzde göreceksiniz, gömleğin yaka ve kol detayındaki puantiyeler, çoraplardakiler ile son derece uyumlu. Siz de bu sezonun canlı renklerine bürünmek isterseniz, tezat renkleri kombinlemekten çekinmeyin! Ama artık ceketten kurtulma zamanı geldi, bu yüzden tezat renkleri çantanız ve üstünüze giydiğiniz parçada tercih etmelisiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz